Стресові співбесіди: чого чекають від здобувача

Як правило, порядок питань на співбесіді і їх спрямованість нікого не дивують. Ті, хто стикався хоча б раз в житті з пошуком роботи, не дивуються проханню вирішити кейс прямо на співбесіді, розповісти про свої досягнення і про звільнення з попереднього місця, а вже питання про бачення себе через 5 років і причини вибору даної компанії і зовсім стають об’єктами анекдотів. Однак як бути в разі, якщо рекрутер поводиться незвично, а його поведінка не вкладається у звичну схему?

Існує кілька варіантів нестандартної співбесіди. Наприклад, здобувача можуть закидати питаннями, які він вважатиме грубими, жорсткими і іноді навіть нетактовним: «Говоріть, у вас хороший досвід? До нас приходили і більш досвідчені фахівці»; «Чому ви не одружені? У вас проблеми у спілкуванні?»; «Чому вас звільнили з попередньої роботи? Ви некомпетентні?»; «Що у вас з дикцією?»; «Назвіть 10 відмінностей Місяця від яєчного жовтка». Абсурдно?

Зовсім ні. HR-фахівці тестують таким чином тих кандидатів, яким стресостійкість знадобиться в роботі. І якщо вам задають питання про ваше особисте життя, відкрито сумніваються у ваших перевагах або ж ви зіткнулися з іронічним або неприховано грубим ставленням, отже ви берете участь у популярній наразі процедурі стресового інтерв’ю.

Ми пропонуємо вам розглянути кілька варіантів проведення такої співбесіди, а також «рецепти» грамотної поведінки.

Монолог рекрутера

Вам не дають вставити ні слова. Більш того, вас звинувачують в тому, що вам нема чого сказати. Іншими словами, вас змушують виправдовуватися, але не дають цього зробити. Зазвичай так тестують фахівців з продажу. Дочекайтеся закінчення монологу і спокійно дайте відповідь на аргументи співрозмовника. Уважно слухайте і позначайте ключові моменти.

Ігнорування

Питання односкладові, а після ваших відповідей рекрутер тримає паузу? Повірте, якби ви були так нецікаві роботодавцю, то до особистої зустрічі справа б не дійшла. Швидше за все, так перевіряють ваше вміння зацікавити співрозмовника і утримати його увагу. Ловіть хоча б іскру інтересу і роздувайте її. Продовжуйте зберігати доброзичливість і розповідайте про себе, залучаючи HR-фахівця в діалог. Від вас цього чекають.

Несподіване запитання

Рекрутер проводить інтерв’ю в звичайному режимі, але раптово задає питання: «Як давно ви позичали гроші?» або «У вас є проблеми з алкоголем?». Вас свідомо провокують на конфлікт і перевіряють таким чином вашу стресостійкість. І ви цілком можете спокійно відмовитися від відповіді на незручне запитання. А ось довгі історії-виправдання краще залишити при собі.

Не в своїй тарілці

Іноді HR-менеджери свідомо виявляють неповагу до претендента, змушуючи його переписати анкету на кілька листів, запізнюючись або нібито забуваючи ключ від кабінету. Мета – змусити вас відчути себе ніяково і продемонструвати свою справжню реакцію на грубість або інші гострі моменти. Будьте холоднокровні і розважливі, ввічливі і професійні. Ви повинні усвідомлювати, що це навмисна провокація, і тримати себе в руках. До речі, HR може раптово почати говорити іноземною мовою, попросити вас розповісти вірш або задати несподіване запитання. Останній варіант дуже популярний у великих міжнародних компаніях. На завершення ми надаємо самі незвичайні  питання:

  • Як ви думаєте, чому тільки невеликий відсоток населення заробляє мільйони доларів?
  • Якби ви могли бути будь-яким супергероєм, ким би ви стали?
  • У вас є 8 монет, 7 з них важать однаково, одна важить менше, ніж інші. Користуючись вагами, знайдіть легку монетку за три кроки.
  • Оцініть за шкалою від 1 до 10 вашу неадекватність.
  • Що таке філософія бойових мистецтв?
  • Що спільного у деревини і алкоголю?
  • Що б ви зробили, якби успадкували піцерію свого дядька?
  • Як багато пляшок пива ви випиваєте протягом тижня?
  • Як ви боролися б з ведмедем?
  • Поясніть мені, що сталося в цій країні за останні 10 років?

Уявіть, що ви в кімнаті для перемовин великої компанії на фінальній співбесіді на посаду своєї мрії. Які б ви дали відповіді на ці питання?

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.