Що роблять успішні люди і не роблять інші

Уявіть, що бізнес – це сад. Ви посадили в ньому дерево. Воно росте рік, два, починає плодоносити, і ось ви вже будуєте плани, як будете годувати всю сім’ю урожаєм. Мрієте, як домовитеся про постачання плодів в інші регіони.

З’являється страх – а раптом сусідські хлопчаки обчистять гілки? Ви будуєте паркан і цілодобово чергуєте в саду.

Раптом дерево починає хворіти. Ви намагаєтеся його вилікувати, заливаєте добривами, в цілому здаєтеся і на все життя зарікаєтеся щось вирощувати.

Так ось, успішні садівники починають з того, що відбирають правильні саджанці.

Те, що ви «саджаєте» у себе, також має бути перевірено на спроможність – і тут на допомогу приходить досвід людей, які вже досягли успіху.

Що такого роблять мільярдери, що дозволяє їм навіть під час кризи підвищувати обороти в бізнесі?

Вони пам’ятають про 4 правила.

Правило 1. Непередбачуваність = нова можливість.

Реагувати на несподівані події як на стрес – природно, але не ефективно. Розвиток ситуації передбачити неможливо, навіть якщо обставитися кришталевими кулями і взяти в штат астролога.

Перша реакція, коли щось йде не так, – страх, дискомфорт, стрес. Це нормально. А ось далі кожен робить свій вибір, як діяти в зоні турбулентності: судорожно зміцнювати позиції, скидати баласт або винайти літальний апарат.

Коли ви зосереджені на обороні, увага спрямована всередину, а не назовні. Бажання підкласти соломки відразу з усіх боків гальмує розвиток, виснажує ресурси компанії, заважає скористатися вікнами можливостей.

Не помічаєте перспективи? У вас банально не вистачає сил і часу на розробку стратегії. Всі ресурси витрачаються на забезпечення операційних процесів.

Ніколи не зупиняйтеся. Продовжуйте шукати людей, ідеї, технології, поки кількість гіпотез не переросте в якісно новий стрибок.

Успіх можливий в зоні невизначеності. Там, де все лінійно і прогнозовано, до вас вже все витоптано і з’їдено.

Правило 2. Боятися помилок – найголовніша помилка.

Бізнес – гра в маленькі ймовірності. Продукт, ринок, час, команда, партнери – все це (і багато чого ще) визначає, досягнете ви бажаного чи ні.

Успішного підприємця відрізняють дві основні навички:

  • По-перше, здатність бути внутрішньо готовим до абсолютно несподіваних подій. Не пасувати перед критичними ситуаціями, а, навпаки, вчитися, знаходити неочевидні рішення. І більш того: отримувати від цього задоволення!
  • По-друге, навик регулярно збирати заново самого себе. Бізнес розвивається, росте, змінюється – доведеться постійно змінюватися разом з ним.

Ці дві навички критично важливі для взаємодії з реальністю, яка складається сьогодні. І першому, й другому потрібно вчитися самостійно, усвідомлено тренуючи себе.

Головна перевага в бізнесі – це час. Тому той, хто діє без зволікання і не залипає в рефлексії, найчастіше і перемагає.

Правило 3. Просто робити більше.

Як ви плануєте своє навантаження: в годинах на тиждень або в справах, які робите?

Звичайний тайм-менеджмент вчить ділити свій час між справами. Так зручніше планувати. І це хороший інструмент, але – для асистента, для виконавця.

Бізнесмен не виконавець. Він інший. Його ресурс – не час окремо, енергія окремо, а час-енергія.

Перемагає на довгому шляху, виграє по-крупному і в цілому більш успішний той, хто працює більше 80 годин на тиждень. А хто може вичавити 100 годин, у того все ще краще.

Подумаєте:

– Як це, стільки працювати ?! Бізнес будується для того, щоб працювати на вас.

Працювати ≠ копати траншею «звідси і до обіду». Працювати = зберігати активність, здійснювати кроки, які ведуть до потрібного результату.

Жити повноцінно, діяти не на автоматі, а усвідомлено. Наповнювати себе тим, що потрібно для розвитку, і постійно звірятися з внутрішніми відчуттями: «Чи подобається те, що відбувається? Кайфую я? » Якщо цього немає – збирайте заново себе.

Навик підприємця – вміти розтягувати час, робити кожну годину більш наповненою і результативною.

Правило 4. Позбутися від ілюзії універсальної «чарівної таблетки».

Спочивати на лаврах не вийде. Немає такої хитрої схеми, щоб не грати взагалі, але при цьому вигравати.

Підприємець завжди діє в двох напрямках:

  • Хмара розвитку – генерація ідей, пошук людей, інформації, пошук чогось нового для себе.
  • Хмара ролей – застосування навичок, проб, спроб, експериментувати, перевірка гіпотез багаторазово, швидко, часто.

Ось ви щось спробували – не вийшло. Що робити: намагатися знову або рухатися далі? І те, і інше, та ще й одночасно.

Кращий спосіб переходу до наступного стану, на новий рівень, – постійні «мікрозабеиі» в різних напрямках. Так ви отримуєте різноманітний практичний (обов’язково практичний!) досвід і набираєте відсотки особистого зростання кожен день.

А ви прослідковуєтеся цими чотирма заповідями успішних людей?

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.