«Звички бідних», від яких потрібно терміново позбуватися

Люди діляться на дві групи: ті, хто хочуть бути багатими, і ті, хто вдає, що не хочуть. Ок, ми зараз перебільшуємо, але навіть якщо ваша мета в житті: баланс, самореалізація, побудова гармонійних відносин з близькими або створення бізнесу, проекту, продукту, книги, які залишать слід в історії, – всього цього складно досягнути без грошей у кишені. І набагато простіше – якщо не доводиться занадто багато думати про гроші.

Просто заради стислості формулювань пропонуємо далі прийняти за аксіому, що ви хочете бути багатими (заможними, фінансово успішними, твердо стояти на ногах – потрібне підкреслити).

На шляху до цієї мети стоять не тільки життєві обставини, життєві вступні (наприклад, що передаються у спадок проблеми з грошима) або високі податки. Часто нам заважають звички, про шкідливість яких ми не підозрюємо або ніколи не замислювалися.

Самосаботаж

Прямого зв’язку тут, здавалося б немає … Ну подумаєш, піти в загул у п’ятницю (до ранку неділі), регулярно переїдати, викурювати по півпачки сигарет на день (або вейпіи як дихати), запоями дивитися серіали або пропускати 1/3/5 тренувань! При чому тут гроші? Утім, самосаботаж і в рішеннях, пов’язаних з грошима, проявляється: наприклад, у звичці вибирати найдешевшу їжу (без оглядки на склад і цінність) або відмова купувати дійсно необхідне (наприклад, якісний матрац, який допоможе нормально висипатися).

І все ж для того щоб заробляти гроші в комфортному для життя кількості, потрібні ясність і гнучкість розуму, а також фізична витривалість. Багаті люди, замість того щоб руйнувати себе, – «відбудовують»: більшість дотримуються помірного ЗСЖ і стабільного розпорядку дня, багато читають, ходять на тренування як на роботу і спілкуються із собі подібними (не відповідно до позиції у списку Forbes, а відповідно до відношенню до життя).

Вмикання телевізору фоном

Поки багаті люди читають книги, бідні дивляться телевізор. Це може бути Netflix, який за допомогою розумних алгоритмів здатний на тиждень позбавити вас сну і позбавити від думок про роботу. Або ток-шоу, які ви включаєте «фоном», щоб навколо не було «занадто тихо». Навіть якщо не вникаєте в суть чергового телескандалу, фоновий шум заважає вам думати, народжувати ідеї і гіпотези, ловити інсайти.

Багаті люди виховують себе за допомогою книг, намагаються зрозуміти речі, які були недоступні їм раніше. Наприклад, Уоррен Баффет радить читати по 500 сторінок в день, а Ілон Маск (за твердженням його брата) в дитинстві щодня читав по 2 книги. Звучить загрозливо? Важливіше не кількість книг, а те, як ви поводитеся з отриманими знаннями. Причому не кожна книга заслуговує на увагу, а лише ті, які наблизять до досягнення цілей.

Зарозумілість

Бідна людина буде вважати себе «одиноким вовком» або «безнадійним інтровертом», кожен раз витрачаючи дорогоцінний час і ресурси на винахід велосипеда замість того щоб звернутися за консультацією або допомогою до колеги, підлеглого, зовнішнього експерта.

А багаті люди створюють команди: знаходять собі подібних і об’єднуються заради ефекту синергії. Ніхто не може знати все або справлятися з чим завгодно самостійно. Якщо багата людина чогось не знає, він знаходить більш обізнаних і не соромиться вдаватися до допомоги інших людей. В цілому, багаті люди прагнуть будувати, культивувати відносини, цілеспрямовано займаються нетворкінгом за кожної вдалої можливості.

Робота «за лічильником»

«Ну не всім же йти на фріланс або відкривати власний бізнес!» – справедливо заперечите ви. Ось тільки мова не про вид зайнятості, а про підхід до завдань. Бідні люди отримують зарплату за відпрацьований (= витрачений на вирішення завдань) час. Багаті ж отримують премії або гонорари за досягнення бажаних результатів. А підсумок один: гонорари завжди в рази вище, ніж «оплата за лічильником».

Автоматичне «ні»

Спробуйте порахувати, скільки разів на день ви говорите «ні», відмовляєтеся від можливостей і пропозицій або критикуєте чиюсь ідею. Навіть якщо ви на 100% впевнені, що вона не спрацює, візьміть паузу на те, щоб «покрутити в голові» (немов інтелектуальну розминку зробіть) думки в дусі «А що потрібно, щоб спрацювало?», Або «Коли це може б спрацювати ? », або« У чому саме перевага цієї ідеї або пропозиції, – і як цією перевагою варто скористатися, навіть сказавши “ні”? »

До речі, «ні» часто поширюється на витрати на себе: на задоволення, хобі, поїздки, колекціонування, самоосвіту або бізнес-освіту … Все, що не можна назвати «базовими потребами» і що, на хвилиночку, робить життя цікавішим і повноцінним, бідні люди вважають надмірним.

Хтось резонно заперечить: багаті постійно говорять «ні»! Як мінімум, численним прохачам … А ще невигідним пропозиціям або спокусам. Це правда, але в більшості випадків за кадром залишається та частина ідей, пропозицій і можливостей, які багаті «беруть до роботи».

Уникнення відповідальності

Якщо ви любите звинувачувати інших у своїх помилках, перекладати відповідальність навіть за «неправильне виховання» (на батьків), «схильність до повноти» (на гени) або «заліплюючі алгоритми, які заважають” нормально “працювати і проводити вихідний з користю» (привіт, TikTok) – вам буде складно стати багатим. Навіть в тому, що бідна людина по самі вуха в кредитах, буде винен … звичайно, банк. Таку симпатичну кредитку запропонував!

Багаті люди не витрачають час і внутрішній ресурс на пошук винних (тим більше якщо винні самі, і шукати нікого не треба). Для них важливіше:

  • вчасно визнати помилку,
  • швидко визначити тригер, після якого щось пішло не так,
  • позбутися цього тригера (або обійти його)

… і рухатися далі до мети. Багаті люди не нарікають на високі податки, а лобіюють законодавців або шукають головбуха-суперпрофі, який оптимізує базу оподаткування. А «неправильне» виховання, якщо воно чомусь заважає досягати цілей, – промовляють на сеансах з психологом.

«Спринт» від зарплати до зарплати

Багаті люди, звичайно, не стали такими, просто відкладаючи на чорний день або створюючи «подушку безпеки». Але наявність такої подушки раз по раз дарувало їм таймаут і можливість спокійно подумати у разі важкої ситуації. Саме час і ясність думок ми «купуємо» собі на заощадження – яких у бідних людей зазвичай немає.

Замість вироблення стратегічного погляду на бізнес і / або мислення підприємця (навіть в рамках найму!), замість розвитку навичок, що дозволяють досягти цілей, бідні люди тренуються підлаштовуватися під ситуацію, лестити начальнику, просити про підвищення зарплати або імітувати бурхливу діяльність.

Скупість

Стоп! Хіба не ми радили протягом всієї статті відкладати на чорний день і витрачати розумно? Виявляється, є тонка грань між розумним підходом до витрат – і економністю, дбайливістю, навіть скупістю.

Замість того щоб відкладати кожну копійку, багаті люди будь-який невеликий надлишок інвестують: в фондовий ринок, в бізнес, у власне здоров’я, в майбутнє дітей і, звичайно, в професійний розвиток.

Купівля дорогої програми або курсу для багатої людини – звичайна справа, він все прорахував і знає, як скоро витрати окупляться. Бідний розсудить «ну навіщо витрачати гроші, якщо можна безкоштовний MOOC-курс пройти»? А потім в кращому випадку отримає знання без розуміння, куди і як їх застосувати, в гіршому (і більш поширеному) – не пройде курс до кінця.

«Колекціонування» того, що не подобається

Погана робота, на якій вмираєте від нудьги? Незручний графік роботи? Ну куди подітися … Низька зарплата, на яку навіть у відпустку раз на рік не з’їздити? Ну скільки нас таких, невдах … За бажанням бідна людина може перерахувати десяток таких «не подобається» – але замість того щоб зробити крок в сторону чогось більш вигідного і цікавого, «зависне» в проблемі і буде смакувати своє страждання.

Багаті люди відразу шукають виходи і відповіді: як зробити так, щоб «не подобається» було менше? Що вкласти прямо зараз (не обов’язково гроші – але час зусилля, час, завзятість, нетворкінг), щоб якомога швидше вийшло «подобається». Багаті ставлять собі внутрішні таймери, протягом яких дозволяють перебувати в негативній ситуації, але коли «дзвенить дзвінок» – рухаються вперед і не оглядаються.

Ну і ще кілька «звичок бідних», які не потребують поясненнях:

  • загадувати бажання на падаючу зірку;
  • купувати лотерейні квитки або сліпо вірити в удачу у цілому;
  • ігнорувати зубну нитку і пропускати візити до стоматолога, посилаючись на брак грошей (усмішка – зброя успішних людей);
  • володіти декількома кредитними картами (при цьому не знати, яка плата за обслуговування, grace period і відсоток по кредиту);

використання у мові коротких, спрощених конструкцій, сленгу, мату, вигуків, слів-паразитів, а також загальна безграмотність.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.