Що таке прокрастинація і як з нею боротися

Якщо у вас багато завдань і проектів, ви напевно опинялися в ситуації, коли не можете довести розпочате до кінця. І ви в цьому не самотні.

Дослідження показують, що близько 20 відсотків дорослого населення нашої планети постійно відкладають справи на потім, дозволяючи собі відволікатися від них на порожні розваги. Наприклад, на гортання соцмереж або пошук смішних картинок в інтернеті.

Решта теж дозволяють собі побайдикувати, але намагаються виконувати завдання у зазначені терміни. Така поведінка, коли ми шукаємо негайних задоволень і намагаємося уникати зайвих зусиль, – невід’ємна частина людської натури.

Чому виникає прокрастинація

Це і є прокрастинація – заміна менш приємних завдань приємно проведеним часом. У підсумку все важливе відкладається на потім. І так раз по раз.

Причини прокрастинації у всіх різні. Хтось боїться, що у нього нічого не вийде, тому вирішує не починати, хтось прагне домогтися досконалості і в результаті не робить нічого, а хтось готовий почати працювати виключно під час палаючого дедлайну, тому що тільки тоді усвідомлює, що часу дійсно не залишилося.

Є й ті, хто нічого не роблять, тому що завдання здаються їм занадто простими, і вони абсолютно втрачають мотивацію до роботи.

Чому це погано

Прокрастинація може не просто знищити вашу кар’єру, вона може погубити все ваше життя. Адже це так просто: обманювати себе раз по раз, відволікаючись на дурниці і байдикування. Створюється ілюзія зайнятості, в той час як насправді всі важливі справи стоять на місці.

Подумайте, скільки можливостей ви втратили через те, що так і не почали нічого робити? А скільки з них могли б змінити ваше життя?

І знаєте, що найстрашніше за втрачені можливості? Другого шансу у вас не буде.

А скільки разів ви хотіли змінитися? Почати щось нове? У підсумку так і не зробили той самий перший крок. І завадила вам прокрастинація.

Жертвами прокрастинації стають кар’єра, добробут, сім’я, здоров’я. Саме тому від неї варто позбутися раз і назавжди. Або хоча б звести її вплив до мінімуму.

Як позбутися від прокрастинації

Чи можна настільки змінити свої думки, щоб припинити прокрастініровать зовсім? Можна, можливо! Але це зажадає від вас значних зусиль.

  1. Для початку потрібно докопатися до суті. Зрозуміти, чому саме ви страждаєте від прокрастинації. Розберіться, які речі провокують вас почати прокрастініровать. У всіх вони різні. У кого-то – це боязнь білого аркуша, а хтось не може працювати, тому що список його завдань настільки великим, що не знаєш, за що хапатися.
  2. Розставте цілі та пріоритети. Завжди простіше йти по шляху, який ви собі уявляєте, ніж робити крок у невідомість.
  3. Розкажіть про свої плани тому, хто буде готовий вас підтримати. Це допоможе знайти додаткову мотивацію для роботи. Шукайте людину, перед якою важливо не вдарити в бруд обличчям.
  4. Розбийте великі завдання на більш дрібні: так вони здаються набагато менш страшними, і встановіть дедлайни. Повісьте на стіну календар, щоб точно бачити, коли і що у вас заплановано.
  5. Не забувайте себе радувати. Хваліть і заохочуйте себе навіть за невеликі кроки у правильному напрямку. А закінчивши велику справу придумайте собі великий приз, до якого будете прагнути.
hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.