Технології на допомогу. 14 сервісів для ефективного навчання

Хочете вчитися продуктивніше, не витрачати час даремно і швидше налаштовуватися на роботу? Мрієте про те, щоб потрібні книги прочитувалися в чотири рази швидше? А як щодо суперпамяти, щоб назавжди запам’ятати нові знання?

Це все не безтілесні мрії. Для розвитку подібних навичок створено безліч додатків і сервісів. Скористайтеся нашою добіркою, щоб ваша освіта була ефективніше.

Концентрація уваги

 1. Noisli

Веб-версія. Додаток для iPhone і iPad.

http://www.noisli.com/

Чи чули ви коли-небудь про вплив білого шуму на продуктивність людини? Якщо вам складно сконцентруватися, коли відволікають сторонні звуки, генератор фонового шуму Noisli допоможе вам. Використовуйте різні звуки, щоб створити робочий настрій: сірий, білий і рожевий шум, звуки природи (море, гроза, хвойний ліс, дзюрчання струмка тощо) і звуки неприродного походження (шум вентилятора, стукіт коліс, звуки кафе). Ви можете не тільки слухати готові варіанти, але і міксувати різні звуки різної гучності. Увімкніть шум лісу, додайте трохи грози і трохи тріску багаття – і ви отримаєте ідеальне звуковий супровід для читання. Експериментуйте з різними звуками для різних видів діяльності.

 1. Defonic

Веб-версія. Додаток для Android.

http://defonic.com/

Це теж генератор фонового шуму, але в ньому є ще одна дуже цікава річ – відео. Вам необхідно розслабитися після робочого дня, перш ніж сісти за навчання? Або ви хочете дивитися на океан, поки готуєтеся до іспиту? Увімкніть приємне відео на одну-дві хвилини, і в гармонійному настрої приступайте до навчання. Але не забувайте відриватися від монітора кожні 45 хвилин, щоб розім’ятися і дати відпочинок очам! До речі, в Defonic є вбудований таймер.

Засвоєння інформації

 1. Markticle

Додаток для Android. Розширення для браузера.

https://markticle.com/

Згадайте, як зручно користуватися під час підготовки до іспиту конспектом, де яскравими маркерами відзначені основні терміни. Якщо ви досі вважаєте за краще паперові книги, підручники і конспекти саме тому, що в них можна підкреслити важливе або виділити основну думку, Markticle створений спеціально для вас. Це повністю безкоштовний додаток, який дозволить вам користуватися маркером в електронному тексті, відзначати, в якому місці ви закінчили читати, додавати до статей записи і теги, а також ділитися з друзями своїми позначками і маркерами. Крім того, програма допоможе вам робити письмові роботи і працювати з великим об’ємом інформації. Просто відкриваєте в браузері вкладку Markticle, де зберігаються всі позначки з прочитаного по темі, – і вже можна працювати.

 1. Reedy

Додаток для Android. Розширення для браузера.

http://reedy.azagroup.ru/

Прочитати і засвоїти цілу книгу за дві години – чи реально це? Спробуйте! Ця розробка дозволить вам відчути всі переваги швидкочитання, навіть якщо ви ніколи раніше не тренували цю навичку. Reedy можна використовуватися браузером або смартфоном, щоб читати текст в два, три або навіть чотири рази швидше, ніж звичайно, причому якість засвоєння матеріалу не страждає. Програма просто прибирає втрати часу на зайвих рухах очей, перестрибування з рядка на рядок і прокручування екрану вгору-вниз. Слова тексту показуються в центрі з настроюваною швидкістю – вам залишається тільки вбирати прочитане.

Розвиток мислення

 1. Elevate

Додаток для Android. Додаток для iPhone і iPad.

https://www.elevateapp.com/

Одна з найпопулярніших ігор для розвитку мислення. Дозволяє тренувати різні навички розумової діяльності, серед яких пам’ять, швидке фокусування, сприйняття інформації під час читання, запам’ятовування почутого, ораторські навички, письмова мова тощо. Платна підписка відкриває гру для розвитку всіх 14 навичок, а безкоштовна – тільки трьох.

 1. Lumosity

Веб-версія. Додаток для Android. Додаток для iPhone і iPad.

http://www.lumosity.com/

Як стверджують розробники, Lumosity не тільки робить людей розумнішими і кмітливим, але навіть здатна уповільнити старіння і розвиток хвороби Альцгеймера. Гра, завдання для якої з 2007 року розробляються в тісній співпраці з групою вчених, здатна поліпшити ваші когнітивні здібності в декількох напрямках. Виконуючи завдання, ви покращуєте своє логічне мислення і мислення за аналогією, здатність сприймати і обробляти інформацію, математичні здібності, цінний навик фокусування і швидке перемикання між завданнями тощо. Веб-версія гри доступна безкоштовно через браузер, а на додатки діє платна підписка.

Розвиток пам’яті

 1. StudyBlue

Веб-версія. Додаток для iPhone і iPad. Додаток для Android.

https://www.studyblue.com/

Це система або соцмережа, яка об’єднує кілька мільйонів людей по всьому світу, налаштованих на розвиток і самоосвіту. StudyBlue дає можливість кожному користувачеві завантажувати флеш-картки зі своїм навчальним контентом в систему і користуватися флеш-картками інших людей, проводячи пошук з певної тематики. Велика база карток для запам’ятовування, зберігання і расшарюванння заміток, спілкування з іншими людьми, які вивчають те, що і ви – все це допоможе вам ефективно, з великим інтересом пізнавати нове.

 1. Studies

Додаток для iPhone і iPad.

http://www.studiesapp.com/

Дорогий у порівнянні з іншими додатками, але дуже корисний додаток, який допоможе вам розвинути пам’ять і якісно запам’ятати великий обсяг інформації. В основу роботи програми покладені принципи мнемотехніки і використання візуальних карток. Якщо ви націлені на серйозне навчання, Studies вам стане у нагоді.

 1. Eidetic

Додаток для iPhone і iPad.

http://eideticapp.com/

Додаток використовує ідею інтервальних повторень, які, згідно з дослідженнями, значно покращують запам’ятовування інформації. За допомогою Eidetic ви зможете ставити перед собою цілком прикладні завдання на запам’ятовування – наприклад, вивчити номера мобільних телефонів своїх близьких, основні теоретичні поняття чи важливі цифри, які вам потрібно запам’ятати у навчанні. Все що потрібно – просто ввести необхідні відомості, і додаток сам вчасно запропонує вам повторити інформацію. Доступно декілька інтервалів повторень – для швидкісного, нормального і спокійного запам’ятовування.

Керування часом

 1. Rescue Time

Додаток для Mac, Windows, Linux і Android.

https://www.rescuetime.com/

Перевірений часом і мільйонами користувачів сервіс, який по праву вважається одним з кращих в області тайм-менеджменту і контролю за часом. Rescue Time допоможе вам краще пізнати себе. На що ви витрачаєте найбільше часу? Чи дотримуєтеся ви життєвого балансу? Чи справді ви використовуєте свій час так, як думаєте? Сервіс збирає відомості про вашу щоденну працю за комп’ютером і аналізує її, а також дозволяє заблокувати відволікаючі сайти або додатки. Доступні безкоштовна версія і розширений функціонал з платною підпискою.

 1. Cold Turkey

Додаток для Mac і Windows.

https://getcoldturkey.com/

Якщо ви не можете почати роботу відразу ж і зависаєте в безцільному веб-серфінгу, це програма допоможе вам стати продуктивнішим. Просто підіть у режим «холодної індички» на відведений час, і варіанту зайти в соцмережі вже не буде.

Сервіс дає можливість заблокувати сайти і додатки, налаштовувати блокування за розкладом, ставити безапеляційно таймер на роботу (неможливо зняти, не видаливши програму – працюй, або помри) і таймер на своєчасну перерву в роботі.

Ви можете користуватися безкоштовною версією або придбати повну платну підписку за 19 доларів (оплачується один раз).

 1. BreakFree

Додаток для Android. Додаток для iPhone і iPad.

http://www.breakfree-app.com/

З веб-серфінгом розбереться Cold Turkey, але що робити з відволіканнями, які породжує мобільний телефон? Дослідження показують, що середньостатистична людина перевіряє смартфон не менше 110 разів на день. Сто десять разів – кожен день! Виходить, смартфон – ворог продуктивності №1. Стати усвідомленим допоможе … ще один додаток для смартфона. BreakFree дозволить вам зібрати відомості про час, який ви проводите в телефонних додатках. Така статистика дієва сама по собі, але якщо цього недостатньо, впоратися з проблемою зависання у телефоні допоможуть нагадування, які маленький буддійський монах буде відправляти вам, коли ви робите занадто багато дзвінків або багато часу проводите в будь-якому додатку. Для користувачів Android доступна ще одна опція: додаток за заздалегідь встановленим розкладом заблокує wi-fi, буде відхиляти всі дзвінки та в автоматичному режимі надсилати повідомлення абонентам.

Планування

 1. Pomotodo

Веб-версія. Додаток для iPhone і iPad. Додаток для Android. Додаток для Windows і Mac. Розширення для браузера.

https://pomotodo.com/

Доступні список завдань з розстановкою тегів і пріоритетів, встановлення таймера на завдання і обов’язкову перерву після певного «шматка» роботи – все, що припускають основи GDT. Але найцінніше в Pomotodo – статистика з продуктивності, яка дозволить з’ясувати найпродуктивніший час дня, найпродуктивніший день тижня, а також покаже, яким проектам ви найчастіше приділяли увагу.

 1. Todoist

Веб-версія. Додаток для iPhone і iPad. Додаток для Android. Додаток для Windows і Mac. Розширення для браузера. Модулі для Outlook і Gmail.

https://todoist.com/

Багатоплатформне рішення для планування, управління проектами, списками і завданнями. Цей сервіс допоможе вам вибудувати єдину систему ефективності, яку ви будете використовувати на всіх пристроях. Створюйте проекти, підпроекти, завдання і підзадачі – така структура найкраще підходить для планування справ. Використовуйте кольорове маркування для розстановки пріоритетів, встановлюйте дедлайни і отримуйте повідомлення від системи. У платній версії доступні нагадування, можливість ставити мітки і фільтри і прикріплювати коментарі, таблиці, фото і документи в PDF.

Окремо варто згадати візуалізацію ваших досягнень і відстеження зростання продуктивності – функція називається Todoist Карма. Вона допоможе вам підтримувати мотивацію.

Пам’ятайте, що методики, гаджети, програми та інструменти можуть не тільки допомагати, але і заважати. Якщо ігри, що розвивають мозок перетворилися в спосіб прокрастинації, системи планування стали забирати багато часу, а додатки для розвитку швидкочитання використовуються для поглинання розважального контенту, вас чекають невтішні результати. Використовуйте будь-які сервіси з розумом, і тоді у вас все вийде.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.