Як діє принцип Парето в бізнесі

Принцип Парето отримав свою назву на честь економіста Вільфредо Парето, який досліджував фінансове благополуччя англійців-сучасників кінця 19-го століття і прийшов до висновку про дисбаланс в матеріальному стані, яким вони володіють. В руках 20% населення виявилося 80% багатства країни. Парето почав вивчати розподіл матеріальних ресурсів в інших країнах і в інші історичні періоди. Дане дослідження дало аналогічні результати.

Пізніше економісти розвинули ідею Парето, заново відкривши даний закон. У дисбалансі, довели вони, криється основа самоорганізації всіх ресурсів. Так, 20% зусиль дають 80% ефективності максимуму. Іншими словами, мала частина того, що ви робите, дає ефективний результат, а велика частина забезпечує тільки 20% від максимуму. Зрозуміло, точність процентного співвідношення досить умовна: мова може йти про будь-яке нерівне співвідношення, коли менша частина визначає більший результат.

Коли закон Парето почав використовуватися в бізнесі, багато компаній стали активно застосовувати даний принцип. Наприклад, IT-компанія IBM провела дослідження, яке показує, що тільки 20% завдань, які вони впроваджують у комп’ютерну техніку, активно використовуються споживачами і приносять дохід. Маркетологи IBM зосередилися на просуванні цих 20%, а розробники зробили їх максимально зручними для користувачів, що дозволило компанії ще збільшити продажі.

Зрозуміло, мета практично будь-якої компанії – прагнути до найбільш повного результату, до максимуму. У яких випадках 80% краще 100%? У тих, коли у компанії немає можливості використовувати ті 80% ресурсів (вкладення, співробітники, час, технології), які забезпечать лише п’яту частину кінцевого результату.

Принцип Парето працює і в вашому особистому процесі саморозвитку і управління кар’єрою. Зосередьтеся на тій малій частині заходів, що вкладується у ваш розвиток, який дозволить вам працювати по-справжньому ефективно.

Де ще працює закон Парето?

  • Тайм-менеджмент: тільки близько 20% вашого часу використовуються по-справжньому ефективно.
  • Продуктивність: дотримуйтесь вашого біологічного ритму, і 20% вашої роботи, зробленої у вдалий час, забезпечить високий результат.
  • Читання професійної літератури: тільки мала частина книг приносить вам користь, розважальний легкий формат нічого вам не дасть.
  • Особиста соціальна мережа: спілкування з п’ятою частиною ваших колег та інших професійних контактів корисно для вас, інші люди витрачають ваш час.
  • Саморозвиток: пам’ятайте, що неможливо освоїти абсолютно всі компетенції і навички. Зосередьтеся тільки на тому, що дійсно вам вдається і приносить задоволення, і це допоможе вам досягти успіху.

У застосуванні закону Парето в житті немає нічого складного і інноваційного – ваше завдання полягає в тому, щоб бути вибірковим, аналізувати свою діяльність і відслідковувати, які 20% вашої діяльності дають 80% результату. Вам необхідно зосередити свою увагу саме на цій малій частині (пам’ятаєте, що вона може бути і трохи більше, і трохи менше заповітного числа «20»). І якщо згадати первинне джерело формули Парето, цілком можливо, що ця усвідомлена і послідовна стратегія дозволить вам увійти в число тих небагатьох людей, які володіють більшою частиною статку.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.