Як правильно організувати свій бюджет

До зарплати ще два тижні, а в холодильнику вже давним-давно пусто? Досить це терпіти! Дочитай цю статтю до кінця і назавжди змініть своє життя.

Насправді тема досить серйозна. За статистикою, близько 80% населення країни не є фінансово грамотними людьми. Хто з нас не любить відчути себе багачем в день видачі зарплати і скупити півмагазину одягу, а до кінця місяця голодувати і позичати гроші? Багато хто називає це «порадувати себе». Парадокс в тому, що таким чином ми самі себе банкрутуємо. Оце так новина, це ж така радість! Якщо кожна трата буде запланована і розрахована заздалегідь, проблем з грошима не буде ніколи, навіть якщо ваш дохід трохи вищий (або нижчий) середнього.

Але про все по порядку. Далі ми розповімо лайфхак з організації бюджету, що працюють.

  1. Ведіть таблицю обліку “дохід-витрати”

Для того щоб почати економити, потрібно спочатку розібратися в тому, на що йдуть гроші. Спробуй заради інтересу протягом одного місяця жити як зазвичай, але записувати в таблицю кожну витрату. Ти точно будеш здивований (і, швидше за все, неприємно).

Тут також вказуй і всі грошові надходження протягом місяця: основна робота, підробіток, гроші з оренди квартири, кешбек тощо.

Робити це зовсім не важко: сьогодні для організації бюджету існує безліч мобільних додатків на будь-який смак і колір, але деякі досі використовують старий добрий Excel.

Варто зауважити, що для розуміння повної картини слід вести відлік не “з початку до кінця місяця», а «від зарплати до зарплати». Зазвичай виплати відбуваються не першого числа місяця, а п’ятого. Відповідно, таблиця буде вестися не з першого по тридцять перше, а з п’ятого по п’яте.

  1. Оптимізуй витрати

Перший крок зроблено. На що йдуть гроші, тепер стало зрозуміло.

Стоп … Навіщо ти витрачаєш на походи в кафе 30% свого доходу? Зменшимо ці витрати – за це подякує не тільки гаманець, а ще й фігура.

Та ж історія з купівлею непотрібних речей. Тобі точно життєво необхідна покупка цього нового щоденника з гарненьким котиком на обкладинці, коли на полиці вже припадає пилом десять не розпечатаних?

Повір, розумно витрачати гроші і разом з цим мати все необхідне – більш ніж можливо.

  1. Плануй свої витрати

Щомісяця складай бюджет на найближчі 30 днів. Все залежить від твоїх потреб. Як правило, це зводиться до вимушених витрат (покупка їжі, оплата комуналки, проїзду) і «сезонних» витрат ( «перевзути» машину, накрити стіл на Новий рік, купити подарунки на день народження тощо).

Якщо вимушені витрати завжди залишаються незмінними, то сезонні дуже нестабільні. Тому планувати витрати на найближчий час варто щомісяця. Якщо такої можливості немає, відразу складай бюджет на рік і час від часу корегуй його.

Також відкладай певну суму про запас на випадок форс-мажорів (трубу прорвало!). Якщо непередбачених обставин в цьому місяці не відбулося – добре. Ці гроші дуже приємно витратити на подарунок для себе або покласти на рахунок.

  1. Знайди нове захоплення

Багато людей дуже люблять купувати. Це у них хобі таке – гуляти після роботи по торговому центру в пошуках чого-небудь такого. А потім дивуються, куди поділися всі гроші.

Ми впевнені, що шопоголізм лікується. І лікується він методом заповнення порожнечі і нудьги чимось корисним. Заняття улюбленою справою піднімає настрій і відволікає від проблем куди краще, ніж бездумна трата своїх кровно зароблених. І пам’ятай: час – ресурс куди цінніший, ніж гроші. Так проводь його з користю, і в першу чергу для себе.

Більш того, нове захоплення можна перетворити в додаткове джерело доходу. Почни робити, наприклад, ганчіркові ляльки і публікуй роботи в Інстаграм. Можливо, ти зможеш продавати їх і заробляти на цьому.

  1. Щомісяця відкладай 10% від доходу в скарбничку …

… і ніколи, ні за яких обставин не витрачай ці гроші!

Головна умова фінансової незалежності – мати заощадження на півроку вперед. Щоб не потрапити в скрутну ситуацію, подумай про можливу втрату доходу заздалегідь. Це життя, і в ній трапляється всяке.

Ще одна можливість заробити: інвестиції та ощадні рахунки. Ці 10% можуть принести тобі вдвічі більше, просто перебуваючи замороженими на рахунку.

  1. Познач мету та строки її досягнення

Як правило, людина незмотивована не розуміє, для чого їй освоювати ази фінансової грамотності. Живе і живе. Можливо, якщо він загориться ідеєю покупки новенького мерседеса, зміниться і його життя.

Ти можеш купити цей мерседес, полетіти в Таїланд, відкрити бізнес, закрити іпотеку (потрібне підкреслити) протягом наступного року, якщо почнеш впевненим кроком йти до своєї мрії і не розтрачуй свої ресурси на непотрібні речі.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.