«Зима близько …», або Як дивитися серіали правильно

Всі це роблять! Так чому б не робити це так, щоб отримувати максимум задоволення і … користі? Розповідаємо, як дивитися серіали без картання, адже ні хвилини не буде витрачено даремно.

Дивимося серіали з користю для роботи

Якщо ви зайняті у сфері кінопродакшн, виробництва відеоконтенту або рекламних відеороликів, працюєте оператором, режисером, монтажером, відеографом, навіть весільним фотографом, то будь-який якісний серіал здатний стати для вас умовно-безкоштовним навчальним посібником. Несподівані сюжетні ходи, актуальні ракурси і варіанти подачі, нові формати роботи з персонажами – все це корисний бонус до приємного процесу перегляду улюблених «Ігор престолів» і таких же серіалів, про які і з колегами не соромно поговорити.

Багато корисного знайдуть в серіалах фотографи, стилісти, музиканти, актори, ведучі. Але навіть якщо ви головний бухгалтер, то користь від серіалів також є: матір’ю драконів ви, можливо, не станете – але точно на «навчальних» кіноситуаціях підглянете, як управляти великим колективом, виходити неушкодженим з конфліктів і, в цілому, успішно взаємодіяти з людьми.

Отже, трохи спостережливості – і новий сезон серіалу стане для вас підручником з:

 • soft skills – ділової комунікації, азам і просунутим технікам переговорів, інструментам продуктивності і тайм-менеджменту;
 • виживання в офісних війнах;
 • успішному проходженню співбесід і багато чому іншому.

Серіали корисні фахівцям, що працюють з контентом (маркетологам, піарникам, журналістам, комерційним письменникам): вони допомагають залишатися в «інфополі». Так, свіжий сезон «Чорного дзеркала» або «Гострих козирків» може стати відмінним інфоприводом і джерелом натхнення для яскравих текстів.

Нарешті, серіали – найприємніший спосіб вивчати англійську мову, без якої у амбітного фахівця навряд чи вийде зробити певний значний кар’єрний стрибок. Яскраві прем’єри виходять саме англійською, і якщо вже ви не готові відмовитися від перегляду на користь уроків з репетитором – включайте кожну наступну серію з формулюванням «все заради справи».

Отже, щоб перегляд серіалів приносив користь кар’єрі

 • Вибирайте правильні серіали – або про своє професійне спрямування («Форс-мажори» або «Скандал» – для юристів, «Мільярди» – для брокерів і підприємців), або з харизматичним персонажем, у якого добре розвинений певний у вашій професії навик (наприклад, «Анатомія пристрасті» – про стресостійкість, необхідну лікарям, а «Хаус» – про увагу до деталей і вміння знаходити неочевидні відповіді і творчі рішення). Це, звичайно, не бізнес-освіта в його класичному варіанті, але серіали можуть стати джерелом натхнення для вдалих рішень бізнес-проблем.
 • Дивіться кожну серію уважно. Якщо не з першого разу, то хоча б з другого робіть замітки, відмічайте свої думки, потім тестуйте на роботі гіпотези, що народилися під час перегляду.
 • Рефлексуйте! Не «жуйте» серіал, бездумно переходячи від однієї серії до іншої. Натискайте на паузу і дозволяйте собі 3-5 хвилин після кожної серії аналізувати рішення, дії, помилки героїв – як симпатичних вам, так і неприємних.
 • Дивіться серіали в оригіналі. Тих, кому поки не вистачить знань англійської мови, підстрахують субтитри.

Дивимося серіали для саморозвитку

Якщо від роботи ви і на роботі втомлюєтеся – дивіться серіали заради того, щоб стати «швидше, вище, сильніше», і в загальному, краще.

Наприклад, якісний серіал допоможе …

…розширити кругозір

Ви дізнаєтеся щось за межами знайомого, звичного, очевидного. Саме широкий кругозір – основа живого спілкування та нетворкінгу, а також запорука того, що і в роботі, і в особистому житті ви будете блищати творчими ідеями і нестандартними рішеннями

… змінити в житті те, що вас раніше не влаштовувало

Наприклад, після виходу фільму «Карате-пацан» в Америці був бум на ЗСЖ і заняття карате. Сильвестр Сталлоне в образі Роккі надихнув не одного чоловіка (і багатьох жінок) зайнятися боксом. А багато лікарів зізнаються, що вирішили вибрати цю професію, подивившись серіал «Швидка допомога».

… розвинути самоконтроль

У 2012 році вчені з Університету Буффало (США) виявили, що регулярний перегляд улюбленого серіалу – м’який спосіб натренувати силу волі: піддослідні добровольці краще утримувалися від нових спокус, бо вже вміли справлятися зі звичними (спробуйте-но без вмовлянь вимкнути ноутбук, навіть не глянувши на наступну серію!).

Отже, розповідаємо, як стати кращим за допомогою серіалів.

 • Вибирайте серіали за межами своєї картини світу. Дивіться сюжети про підкорення паралельних всесвітів, роботу патологоанатомів або психотерапевтів – це допоможе тримати мозок у тонусі і бути відкритим для всього нового.
 • Використовуйте серіали як каталізатори для читання, яке за багатьма параметрами корисніше: немає світіння екрана, не так сильно затягує, краще знімає стрес, покращує грамотність, розширює словниковий запас тощо. Багатьох людей в усьому світі «Ігри престолів» надихнули прочитати «Пісня льоду і полум’я» (про що ті не пошкодували!).
 • Шукайте мотивацію для змін в правильних серіалах. Якщо вас не влаштовує фігура, стан здоров’я, розвиток кар’єри або відносини з близькими – знайдіть серіал з аналогічним сюжетом і поспостерігайте, як з проблемами справляється головний герой.
 • Дивіться серіали про лікарів і медицину. Американські дослідники відзначають, що людям, яким подобаються подібні сюжети, дбайливіше ставляться до власного здоров’я.

Дивимося серіали, щоб відпочити і зняти стрес

Головна причина, чому ми взагалі включаємо серіали чи фільми, – вони чудово допомагають зняти стрес, «вимкнути голову» і відпочити. Якщо ваша мета полягає саме в цьому – маєте право! Але пам’ятайте про нюанси.

 • Вибирайте серіали з максимально позитивною ідеєю або темою. Не варто недооцінювати комедійні ситкоми типу «Офісу» як непотрібні і несерйозні: сміх зміцнює імунну систему, нормалізує гормональний фон, допомагає впоратися зі стресом.
 • Переглядайте улюблені серіали. Дослідники з Університету Саутгемптона (Великобританія) з’ясували, що повторний перегляд фільмів або серіалів допомагає розслабитися, тому що мозок сприймає знайомі сюжети, героїв, репліки і знаходить їх передбачуваними. При цьому почуття ностальгії допомагає дивитися на світ з позитивом, підвищує самооцінку і покращує зв’язок з друзями та родиною.
 • Дивіться серіали без «запоїв», які лише збільшать
 • стрес (ви будете переживати, що пожертвували чимось важливим заради цілого сезону серіалу),
 • навантаження (вам доведеться ходити на роботу невиспаним і втомленим),
 • почуття провини.

Обмежуйте час таймером або зобов’язаннями перед близькими (наприклад, домовленостями зателефонувати-зустрітися в певний час).

 • Дотримуйтесь правил «екранної гігієни»: не їжте і не перекушуйте під час перегляду (інакше ризикуєте «наїстися» зайву вагу, навіть цього не помітивши). Не дивіться серіали за годину до сну.
 • Дивіться серіали разом з рідними і / або друзями, щоб посилити емоції (як то кажуть «разом веселіше», і це не просто прислів’я, але ефект синергії в дії. Крім того, після чергової серії у вас буде можливість обмінятися думками, пізнати своїх близьких краще .
 • Займайтеся під час перегляду серіалів чимось корисним, але тим, що не відволікає від сюжету. Це можуть бути: базові фізичні вправи; розтяжка; біг на тренажері; розбір електронної пошти (не важливих листів від колег, а листів з розсилок тощо); приготування вечері, ігри та спілкування з домашніми вихованцями.
hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.